Bitki Kesesi

Bedeninizde doğanın sihirli gücünü hissedeceksiniz! Aromaterapi bütünsel iyileşmeye giden yolda en etkili ve kapsamlı terapi metotlarından biridir. Sadece fiziksel değil, zihinsel ve duyusal iyileşmeyi de beraberinde getirir.
 
NATURAL SECRET Bitki Keseleri; 42 çeşit şifalı bitki karışımı içeren keselerdir. Profesyoneller tarafından özel buhar cihazında ısıtıldıktan sonra basınç ve tampon manipülasyonları ile uygulanmalıdır. Bu uygulama ile NATURAL SECRET Bitki Keseleri içerisinde bulunan şifalı bitkilerin özleri cilde nüfuz ederek cildi besler. Basınç ve tampon manipülasyonları vücudumuzdaki enerji blokajlarını açar. Isıtılarak uygulanan bitki kesesinin ısısı, kasları gevşeterek bütün vücudu rahatlatır. Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Bitki Keseleri ile uygulanan ritmik masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan bitki karışımlı doğal kese ile birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama elde edilir. Uyarılan bu refleks noktaları sayesinde kaybedilen enerjinin geri kazanılması, kan dolaşımının dengeye sokularak yorgunluk hissinin giderilmesi hedeflenir. Özellikle lenf ve dolaşım sisteminde etkili olan, ruhu ve bedeni sakinleştiren, tüm organizmaya yayılan rahatlatıcı etkisi vardır. Farklı fonksiyonlara yönelik hazırlanan NATURAL SECRET Bitki Keseleri %100 Doğal Bitkisel özler içermektedir. NATURAL SECRET Bitki Keseleri ile yapılan doğal terapi yöntemleri ile müşterinizin keyfini maksimuma çıkarabilir; fiziksel ve ruhsal yenilenmesini keyifli hale getirebilirsiniz.
 
NATURAL SECRET Bitki Keseleri, içerisinde kullanılan öz yağlar, bitkilerin çiçekleri, tohumları, yaprakları, meyveleri gibi çok farklı bölümlerinden buhar damıtmayla edinilen, elde edildikleri bitkinin konsantre olarak keselenmiş halidir. İçerdikleri konsantre özlerin kimyasal yapılarının çok katmanlı ve karmaşık, etken maddelerinin fazla olması nedeniyle, ilaç benzeri etkileşime sahip olan, aktif maddelerinin mikron seviyesindeki ince yapısından dolayı, cilt tarafından dakikalar içinde emilip etkisini gösterdiğini de, Bitki Keseleri için söyleyebiliriz. Aromaterapi etkili Bitki Keselerinin, profesyonel bir aromaterapistin önerdiği yöntemlerle ve dozajlarla, çok dikkatli kullanılmaları gerektiği, unutulmamalıdır.
 
Bitki Kesesi içerisinde yer alan Doğal İçerikler: Lavanta, Passiflora, Yabani Kekik, Arnavut Biberi, Kedi Nanesi, Papatya, Kedi otu, Biberiye, Bergamot, Ekolojik Ardıç Meyvesi, Acı Portakal, Greyfurt, Gül, Itır Çiçeği, Karanfil, Okaliptüs, Limon Çimeni, Paçuli, Rezene, Sedir Ağacı, Ylang Ylang, Tarçın, Çuha Çiçeği, Havuç Tohumu, Isırgan Tohumu, Sarı Kantaron, Servi gibi.

Önerilen Uygulama Adımları:
  1. Bali seremonisi diye bilinen hazırlık aşaması sırasında; hafif masajlarla ölü derinin atılmasına yardımcı olan Natural Secret Vücut Krem Peeling ile ciltteki ölü tabakaların atılması, hücrelerin yenilenmesi için peeling işlemi uygulanmaktadır.
  2. Peeling işlemi sonrasında, kişi bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş çiçek banyosunda / jakuzisinde dinlenmeye alınabilir. Söz konusu bu banyo terapi cildin nem kazanımına destek vermenin yanı sıra kasların gevşemesine ve vücudu rahatlatmaya yardımcı olmaktadır.
  3. Banyodan sonra bitki karışımı içeren keseler sıcak buharda bekletilerek hafifçe tampon basınçlı masaj hareketleri ile uygulanır. Ritim, süre ve basınç oranları masaj ritüeline ve masöre göre değişkenlik gösterebilir. Tüm vücuda uygulanan bu masaj sırasında kullanılan doğal bitki özleri, yapılarında bulunan doğal özler ve enzimler sayesinde küratif etki yaratarak gerginliği ve kireçlenmeyi önlemeye yardımcıdır. Kan dolaşımını hızlandırmak, gözenekleri açmak, toksinleri atmak ve ağrıları azaltmak gibi pozitif etkileri de bulunmaktadır. NATURAL SECRET Bitki Keseleri ile masajınızı hazırlayabilir, aromaterapi keyfini yaşatabilirsiniz.
  4. Bitki kesesi ile masaj uygulaması akabinde sindirim sistemini rahatlatıcı etkileri olan özel bir bitki çayı sunulabilir.
Ürün Kodu: SEL 100
Natural Secret Bitki Keseleri "Profesyonel Kullanım" için 2’li vakumlu ambalajlarda satışa sunulmaktadır.
 
Paylaş: